سفرنامه حسام
  
 ماجرا ها، خاطرات و یادداشت های سفر
کشورها
تعداد بازدیدکنندگان : 595963Instagram

Locations of visitors to this page 
4 آذر 1388
اندونزی: پیش از سفر - نوامبر ۲۰۰۹

ما از ۲۹ نوامبر (۸ آذر) تا ۸ دسامبر ۲۰۰۹ برای انجام کاری به اندونزی مسافرت می کنیم و طبق برنامه قراره به جاکارتا و - اگر شد - به بالی بریم. 

از ایران به جاکارتا پرواز مستقیم نیست و باید به یکی از دو مسیر زیر به اندونزی رفت: خط هوایی قطر (با توقف در دوحه) یا امارات (با توقف در دبی). قیمت بلیت هر دو تقریبا یکسانه و حدود ۶۵۰ هزار تومن. 

هوپیمایی قطر فقط هفته ای یکبار (یکشنبه ها) از دوحه به جاکارتا پرواز داره، اما خط هوایی امارات هر روز. بنابراین ما امارات رو انتخاب کردیم و قراره بصورت Connecting Flight از تهران به دوبی (یک ساعت و نیم) بریم و بعد از ۴ ساعت توقف، از دوبی به جاکارتا (حدود ۹ ساعت).  

برای رفتن به بالی از جاکارتا هم باید از خطوط هوایی داخلی اندونزی استفاده کرد که بلیتش رو همینجا تهیه کردیم و قراره در جاکارتا تحویلمون بدن.

اطلاعات زیادی درباره جاهای دیدنی، موزه ها، معابد، سینما و مراکز خرید جاکارتا و بالی از اینترنت گرفتیم و الان در حال بررسی هستیم که کدوم ها رو در اولویت قرار بدیم. 

قبل از اینکه این مسافرت پیش بیاد نمی دونستم که اندونزی حدود ۲۲۰ میلیون نفر جمعیت داره و از هفده هزار و پونصد جزیره تشکیل شده. دیگه اینکه بیشترین جمعیت مسلمان دنیا رو داره و مردمش به بیش از دویست زبان صحبت می کنن. 

جزیره بالی که به جزیره خدایان معروفه (بعلت وجود معابد فراوان)، پایینتر از خط استوا قرار داره و در نیمکره جنوبی واقع شده. 

وقتی برگشتیم اطلاعات کاملتری درباره این کشور خواهم نوشت و عکس های زیادی با خودم میارم.


سایر نوشته ها