X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سفرنامه حسام
  
 ماجرا ها، خاطرات و یادداشت های سفر
کشورها
تعداد بازدیدکنندگان : 597103Instagram

Locations of visitors to this page 
13 اردیبهشت 1386
انگلستان: میدان ترافالگار و گالری های ملی – سپتامبر ۲۰۰۳

میدان Traffalgar یکی از مهمترین و معروفترین میادین لندن است.

این میدان یادبودی است از نبرد ترافالگار که در سال 1805 میان ارتش انگلستان به فرماندهی لرد نلسون و ارتش اسپانیا در گرفت و به پیروزی انگلستان انجامید، اما لرد نلسون اندکی پیش از پیروزی نهایی کشته شد. مجسمه لرد نلسون را بر ستونی بسیار بلند، در قسمت ورودی میدان قرار داده اند.

از آنجا که دو گالری نقاشی مهم لندن (National Gallery و National Portrait Gallery) در ضلع شرقی این میدان قرار دارند، برنامه ام را طوری تنظیم کردم که در یک نصفه روز هر سه سایت را ببینم.

گالری ملی پر است از نقاشی هایی بسیار زیبا از نقاشان معروف انگلیسی. گالری (که ساختمانی بزرگ و دو طبقه می باشد) از سالن های متعددی تشکیل شده و هر سالن را به دوره یا نقاش بخصوصی اختصاص داده اند. نقاشی هایی با موضوع حضرت مسیح و مصلوب ساختن او از زیباترین نقاشی های این گالری هستند. تابلوهای بسیار بزرگی هم در این گالری وجود دارد که نظیرش را تابحال ندیده بودم.

گالری پرتره ها به بزرگی گالری ملی نیست و تنها نقاشی هایی که از چهره اشخاص (خصوصاً خاندان سلطنتی) کشیده شده در آنجا نگهداری می شوند. این گالری هم از سالن ها و راهروهای متعدد تشکیل شده و نقاشی های مربوط به هر دوره را در یک سالن قرار داده اند.

ناهار را در میدان ترافالگار خوردم و پیاده به سمت ایستگاه مترو West Minster رفتم تا از آنجا به هتل برگردم.


سایر نوشته ها