X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سفرنامه حسام
  
 ماجرا ها، خاطرات و یادداشت های سفر
کشورها
تعداد بازدیدکنندگان : 597103Instagram

Locations of visitors to this page 
18 بهمن 1388
اندونزی: بالی، پارک آبی Waterbom – دسامبر ۲۰۰۹

یکی از جاهایی که قبل از سفر به بالی درباره اش اطلاعات بدست آورده بودم پارک آبی معروفش بود در Kuta.

بعد از صبحانه، حدود ساعت نه و نیم صبح، یه تاکسی گرفتیم که ما رو مستقیم از هتل ببره تا Waterbom (واقع در شهر Kuta). این پارک آبی مجموعه ای بسیار بزرگ از استخر و انواع تفریحات مربوطه اس که در فضایی بسیار زیبا و دلپذیر ساخته شده. 

در این مجموعه استخرهای بزرگ و کوچیک، چندین نوع سرسرۀ آبی، Lazy River، استخر و بازی های مخصوص بچه ها، زمین بازی (پینگ پونگ، فوتبال دستی) و رستوران های مختلف در Waterbom وجود داره که می شه ازشون استفاده کرد.

Lazy River: با آرامش بشین و دور پارک گردش کن!استخر از ۹ صبح تا ۸ شب بازه و بلیت ورودی برای هر نفر آدم بزرگ برای یک روز ۲۳ دلاره. البته اگه کسی در Kuta ساکن باشه می تونه بلیت دو یا سه روزه بخره که قیمت کمی پایینتر میاد. بعد از خرید بلیت یک اکانت برای ما باز شد و از اونجا که بردن پول به محوطه ممنوع هست، لازمه برای خرید خوراکی یا استفاده از بازی ها مقداری پول به شکل سپرده در حسابمون قرار بدیم.

قیمت کرایۀ کمد قفل دار (به پول ما) ۲۵۰۰ تومن و حولۀ بزرگ هم ۲۰۰۰ تومن هست که البته مبلغی هم بعنوان گرو از حساب کم می شه و موقع پس دادن کمد و حوله به حساب برمی گرده. قیمت خوراکی (غذا و انواع نوشیدنی های مجاز و غیرمجاز!) در این مجموعه فرق چندانی با بیرون نداره و در کل قیمت خوراکی ها مناسب هست.

برای استفاده از سرسره های آبی، استخر و Lazy River هیچ مبلغی دریافت نمی شه و تیوپ (برای استفاده در سرسره های آبی) به وفور در محوطه موجوده. فقط باید دقت کرد که برای استفاده از سرسره، تیوپ همرنگ خودش رو برداشت. مثلاً کسی که می خواد از سرسرۀ سبز سرسره های آبی بزرگرنگ پایین بیاد باید تیوپ سبز برداره... ما این رو نمی دونستیم و همون اول سوار یه چیزی شدیم که تا دم سکته پیش رفتیم!

ناهار رو در رستوران زیبای کنار استخر خوردیم و بعد از ناهار روی تخت های راحتی که اونجا بود استراحت کردیم.

تفریحات این مجموعه انقدر زیاده که می شه یک روز کامل رو در اون گذروند. ما تا ساعت 6 عصر اونجا بودیم و بعد برای گردش در Kuta از Waterbom خارج شدیم.

بعد از مدتی گردش شام رو در Pizza Hut روبروی همین مجموعه خوردیم و با یه تاکسی به هتل برگشتیم.


سایر نوشته ها